| Filmy | Knihy |

Hvězdičky z čajových sáčků (1)

13. prosince 2014 v 19:22 | Кристина Ж.
Vánoce jsem vždy měla ráda kvůli třem věcem: sněhu, jídlu a spoustě času. A jelikož rozvážková služba se se sněhem tak trochu zapomněla nevímkde a v současnosti mám naservírovanou bezezbytkovou dietu, můžu se v současnosti těšit jen tou spoustou času. A jelikož jsem lenoch první třídy, spousta času se u mě rovná tak akorát 10 hodinám s knihami, 5 hodinám u filmů, 5 hodinám na kompu a 4 hodinám spánku (skutečně nemám moc společenský život), rozhodla jsem se tenhle režim trochu nabourat nějakou alespoň trochu kreativní činností. Musím poznamenat, že se mi to povedlo. Stříhám, skládám, lepím. V podstatě už nedělám nic jiného. Stříhám, skládám, lepím, stříhám, skládám, lepím...
Jakožto velký milovník čajů si skovávám sáčky od čajů jako malé trofeje a jakožto milovník čajů mám těch trofejí už jakési čtyřmístné číslo. Pokud jste podobný případ, mám pro vás nápad, jak tyto sáčky od čajů využít.

Pomůcky: 8 čajových sáčků (nejlépe stejného druhu), lepidlo, nůžky
Obtížnost: začátečník
Čas: 5-10 minut


1) Vyberete si z jakých čajových sáčků chcete hvězdičky vyrábět. V případě že jste posedlí čaji jako já a máte doma sto padesát tisíc druhů čajů, mohl by pro vás být tento bod ze všech nejobtížnější. Ovšem, nejlepší je vybrat si na skládání nějaké sáčky, které jsou hodně barevné a případně na sobě mají nějaké obrázky s ovocem, jako májí třeba Irish Cream, Magic Apple nebo Winter Time od Teekanne (lalala, vůbec se tady nesnažím propagovat svů nejoblíbenější čaj...)

2) Odstřihnetě bílé kraje a dále doporučuji ostřihnout pouze spodní kraj, jelikož ten vrchní se dá použít ještě na další skládání, i když nevytvořá už tak pěkný vzor.

3) Přeložte sáček an úhlopříčku tak, aby vznikl čtvereček a obstřihnete jej. Přeložte jej i na druhou úhlopříčku podle obrázku


4) Nyní složte čtverec do jedné čtvrtiny, tedy do trojúhleníku. Tohle je asi nejsložitější krok z celého postupu, ale nebojte, jen co ho dostanete do ruk, zjistíte, že je sám o sobě hrozně primitivní. Možná vám trochu pomůže, když si kromě úhlopříček čtverec ještě přeložíte napůl vertikálně a horizontálně, později vám ale tento krok bude připadat úplně zbytečný a sami ho vynecháte.

5) Máte před sebou trojúhelník. Vrchní rožky přeložíte směrem dovnitř tak, aby vám z vrchního trojúhelníku vznikl takový našišato postavený čtvereček. Spodní rožky přehnete směrem ven, aby utvořili jakýsi špičatý ocásek. Vnikne vám takový maličký útvar, kterým já říkám kometky.

6) Vualá, opakujte postup tak dlouho, dokud nebudete mít celkem 8 kometek. Potom je už stačí seskládat dokola a poslepovat. A máte hotovo! Gratuluji vám, právě jste zvládli svou první čajovou hvězdičku.

Bylo to opravdu jednoduché, co? Pokud vás skládání zaujalo, ráda bych vás odkázala na tuto stránku, kde najdete různé mandalovité vzory, které si můžete volně vytisknou barevnou tiskárnou a zkusit si poskládat čajové hvězdičky bez čajů. Jsou opravdu úžasné. Skládání zdar a hodně štěstí všem, kdo jsou s lepidlem ruce tak šikovní jako já!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie | Web | 13. prosince 2014 v 19:22 | Reagovat

Velmi originální, vypadá to nádherně =o)

2 Tajemná Temnota | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 0:19 | Reagovat

"Obtížnost: začátečník", hahaha.
V tom případě já jsem "za stopadesát století začínající začátečník" O.O .
To bych nesložila nikdy a přitom je to tak hezký!

3 Кристина Ж. | Web | 20. prosince 2014 v 12:43 | Reagovat

[1]: Děkuji.
[2]: Věř mi, hvězdičkuju od 2. třídy. Je to jednodušší, než se zdá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama